tablica reklamowa retro

Tablice reklamowe jako tradycyjny środek reklamy

Niewykluczone, że tablice reklamowe są obecne w naszej cywilizacji już od setek lat a może i dłużej. Najpopularniejsze tablice reklamowe to, ale również można spotkać plakaty reklamowe, citylighty, czy też szyldy. Właściwie istota tych wszystkich wymienionych nośników jest taka sama: jest to zawsze płaska przestrzeń, najczęściej prostokąta lub kwadratu z naniesionym przekazem reklamowym. Ponieważ tablice reklamowe stanowią część środowiska przestrzeni publicznej, mogą wpisywać się w świadomość a także podświadomość ludzi, którzy je zobaczą. Billboardy inne tablice reklamowe współtworzą pejzaż miast i ogólnie środowisk zewnętrznych stają się częścią codzienności często bardzo dużej grupy ludzi.

Tablice reklamowe: https://www.znajdzreklame.pl/tablice-reklamowe

Mimo rozwoju technologii elektronicznych, najpierw radia następnie telewizji, od około 20 lat Internetu, tablice reklamowe nadal stanowią bardzo istotny element w zestawie wszystkich narzędzi reklamowych.

Najpopularniejszy rodzaj tablic reklamowych to billboardy. Są to duże powierzchnie reklamowe, najczęściej podświetlane. Właśnie ten rozmiar stanowi o sile oddziaływania reklamowego, po pierwsze dużą powierzchnię jednocześnie może zobaczyć większa ilość ludzi, po drugie kreacja reklamowa naniesiona na dużej powierzchni jest potencjalnie bardzo efektowna.