tablica reklamowa retro

Tablice reklamowe jako tradycyjny środek reklamy

Niewykluczone, że tablice reklamowe są obecne w naszej cywilizacji już od setek lat a może i dłużej. Najpopularniejsze tablice reklamowe to, ale również można spotkać plakaty reklamowe, citylighty, czy też szyldy. Właściwie istota tych wszystkich wymienionych nośników jest taka sama: jest to zawsze płaska przestrzeń, najczęściej prostokąta lub kwadratu z naniesionym przekazem reklamowym. Ponieważ tablice reklamowe stanowią część środowiska przestrzeni publicznej, mogą wpisywać się w świadomość a także podświadomość ludzi, którzy je zobaczą. Billboardy inne tablice reklamowe współtworzą pejzaż miast i ogólnie środowisk zewnętrznych stają się częścią codzienności często bardzo dużej grupy ludzi.

Mimo rozwoju technologii elektronicznych, najpierw radia następnie telewizji, od około 20 lat Internetu, tablice reklamowe nadal stanowią bardzo istotny element w zestawie wszystkich narzędzi reklamowych.

Najpopularniejszy rodzaj tablic reklamowych to billboardy. Są to duże powierzchnie reklamowe, najczęściej podświetlane. Właśnie ten rozmiar stanowi o sile oddziaływania reklamowego, po pierwsze dużą powierzchnię jednocześnie może zobaczyć większa ilość ludzi, po drugie kreacja reklamowa naniesiona na dużej powierzchni jest potencjalnie bardzo efektowna.